Інженерно-технологічне відділення, спеціальність: 204 «Технологія виробництва та переробки продукції тваринництва», спеціалізація "Бджільництво"

     Бджола і людина — давні супутники в живій природі. Численні історичні довідки свідчать, що первісна людина знала про корисні властивості меду, воску та успішно використовувала їх з лікувальною метою. Продукти бджільництва — мед, віск, бджолине обніжжя, маточне молочко, прополіс – належать до геронтологічних засобів, оскільки сприяють продовженню життя людини.
    Продукти бджільництва – це і їжа, здоров’я, краса та багатство.
    Відділення бджільництва – одне із найстарших у коледжі. З початку заснування технікуму. Фахівців з бджільництва готували на плодоовочевому відділенні, студенти отримували спеціальність агроном-бджоловод. У 1964 році утворили самостійне відділення. Під час навчання у коледжі. Cтуденти відділення "Бджільництво" вивчають біологічні особливості бджіл, особливості їх розведення і утримання в різних зонах України, заходи боротьби з хворобами бджіл, рецепти отримання продуктів бджільництва, їх переробки та використання. Для закріплення теоретичних знань і професійних навиків в коледжі є навчальна пасіка, що розташована у мальовничому місці.     Поряд з набуттям основної професії студенти коледжу мають можливість отримати права водія категорій «В», «С», тракториста-машиніста, оператора комп’ютерного набору. Студенти відділення постійно приймають участь у науково-практичних конференціях, що проводяться на базі Вінницького НАУ.

    Вагомий внесок у підготовку фахівців галузі роблять викладачі спеціальних дисциплін: Горячий В.А., Волкотруб С.О., Волкотруб Н.В., Жуковська Т.С.

Студенти відділення мають можливість проходити виробничі практики (технологічну і переддипломну) на базі високорозвинених та спеціалізованих бджолиних господарств, які розміщені у різних регіонах України. По закінченні навчального закладу студенти отримують направлення на роботу. Більшість випускників до закінчення коледжу створюють свої особисті, на перших порах невеликі бджолині господарства. Серед випускників останніх років такими є Ільченко Віктор, Пшук Сергій, Пацьора Василь, Цеплий Василь. Задорожний Олександр - сьогодні успішний підприємець, який організував фермерське господарство в кількості 360 бджолосімей, на базі якого наші студенти проходять виробничі практики, де освоюють сучасні технології у бджільництві.    

    Майстерність фахівця будь-якої галузі відточується роками, і тоді випускники нашого коледжу досягають певних висот у суспільстві, стають гордістю навчального закладу. За період свого існування відділення підготовило багато висококваліфікованих спеціалістів. Вони працюють у різних куточках України і в різних сферах народного господарства. Серед них: Броварський В.Д. – доктор біологічних наук, завідувач кафедри «Технології продуктів бджільництва» ім. В.А.Нестерводського; Мельничук Іван – письменник, громадянин Німеччинни, викладач іспанської та італійської мов одного із університетів Німеччинни; Герцак В.А. – завідувач міжрегіональним бджолорозплідником НДІ Бджільництва ім. П.І.Прокоповича; Плахтій П.Д.- кандидат біологічних наук, професор, завідувач кафедрою анатомії, фізіології і валеології КПДУ, автор багатьох видань; Круглов В.Г. – завідуючий бджолорозплідником «П.П. Хмельницькмед»; Кирилюк О.Г. – організатор кабінету апітерапії Немирівського санаторію.

    Сьогодні, в час нестабільності в суспільстві перед молодою людиною стоїть дуже важке завдання - вибір спеціальності та отримання якісної освіти. Обираючи спеціальність фахівця галузі бджільництва, студенти можуть отримати одну із найдревніших спеціальностей, яка гарантуватиме стабільний дохід.


ГОРЯЧИЙ В.А. Голова циклової комісії спеціальних дисциплін по бджільництву, викладач-методист.


Тематичний відеосюжет:

 

 

Поділіться інформацією із друзями